781-308-256 pkorpula@gmail.com

SPŁYWY KAJAKOWE

Tokarnia

Kilkudniowy spływ kajakowy po Nidzie!

Przygotuj się na niezapomnianą przygodę na kilkudniowym spływie kajakowym po malowniczej rzece Nidzie! To idealna okazja, by oderwać się od codziennego zgiełku i zanurzyć się w przyrodzie na dłuższy czas odkrywając uroki tej urokliwej rzeki. Trasę spływu kajakowego kilkudniowego można dostosować do swoich umiejętności i potrzeb, może ona trwać 2-3 dni, jak również prawie cały tydzień.

Kilkudniowy spływ kajakowy po Nidzie to prawdziwa podróż pełna wrażeń i pięknych widoków,trasa liczy 130km i w całości możemy ją przepłynąć w 6 dni. Rozpoczynając naszą wyprawę w miejscowości Kuby Młyny nad Czarną Nidą (powiat Kielecki), zanurzysz się w nieco szybszym nurcie rzeki, przepływając przez malownicze krajobrazy, otoczone bujną roślinnością i dziką przyrodą. Czarna Nida w na tym odcinku jest kręta, oraz skrywa wiele podwodnych przeszkód w postaci drzew, korzeni, bystrzy. Mijamy kolejno miejscowości takie jak Morawica, Nida, Ostrów, Wolica płynąc przez obszary chronionego krajobrazu Natura 2000 Wzgórza Chęcińsko-Kieleckie oraz Dolina Czarnej Nidy. Z każdym dniem, pokonując kolejne kilometry kilkudniowego spływu kajakowego, Czarna Nida staje się łagodniejsza, z mniejszą ilością przeszkód. Dno z piaszczysto-kamienistego, zmienia się w typowo piaszczyste pozbawione bystrzy. Mijamy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni na lewym brzegu rzeki, i po upływie godziny dopływamy do miejsca gdzie Czarna Nida łączy się z Białą Nidą tworząc Nidę.

kilkudniowy spływ kajakowy po Nidzie

Kilkudniowy spływ kajakowy po Nidzie – miejsca warte uwagi

Miejsca warte uwagi, które odwiedzimy w dalszej części trasy kilkudniowego spływu kajakowego po Nidzie to Zamek Rycerski w Sobkowie, Muzeum Regionalne w Pińczowie, Pałac Wielopolskich w Chrobrzu, Kolegiata w Wiślicy. Spływ kończymy na lewym brzegu rzeki w miejscowości Nowy Korczyn (powiat Busko-Zdrój).

 

kilkudniowe organizowane wyprawy kajakowe Nida
kilkudniowy bezpieczny spływ kajakowy Nida
ekscytujące kilkudniowe wyprawy kajakowe po Nidzie

Każdy dzień na Nidzie to nowe odkrycia, przyjaźń z naturą i niepowtarzalne chwile spędzone na świeżym powietrzu. Wieczory nad ogniskiem, noclegi w namiotach lub przytulnych gospodarstwach agroturystycznych, smakowanie regionalnej kuchni – to wszystko czeka na Ciebie podczas naszych kilkudniowych spływów kajakowych.

Czas na chwilę oderwania się od codziennego życia i połączenia się z naturą. Zarezerwuj swój wyjątkowy kilkudniowy spływ kajakowy po Nidzie i przyłącz się do naszej przygody na wodach tej uroczej rzeki już dziś!

Polecane odcinki spływu kajakowego kilkudniowego po Nidzie:

  • 6 dni: Kuby Młyny – Nowy Korczyn 130km
  • 2 dni: Morawica – Sobków 35km

Polecane miejsca w bazie noclegowej:

Przystań kajakowa w Chrobrzu

ul.Chrobrego tel.796-093-621

 

Przystań kajakowa „Wiślica” PTTK w Nowym Korczynie

Al.Mickiewicza 7 tel.539-004-639

 

Przystań kajakowa Nowy Korczynie

ul.Zamkowa tel.511-299-988

 

Zamek Rycerski w Sobkowie

ul.Sobka 15 tel.509-301-601

 

Hotel Cynamon w Tokarni

ul.Krakowska 40

Zadzwoń lub napisz a razem zaplanujemy Twój spływ kajakowy po Nidzie!

Kontakt

Telefon

781-308-256

E-mail

pkorpula@gmail.com
Rezerwacja online